Geef de NRA niet de schuld, de Amerikaan is het probleem

Door Frans Verhagen
Ieder jaar neemt het aantal doden door vuurwapens toe in de Verenigde Staten. Regelmatig wordt het vuur geopend op een onschuldige menigte, met vaak meerdere dodelijke slachtoffers tot gevolg. President Biden belooft actie, maar ondanks alle verontwaardiging lijkt er na iedere schietpartij niets te veranderen. Amerika-deskundige Frans Verhagen legt uit hoe wapens diep verankerd zijn in de Amerikaanse cultuur. 'Amerika is een samenleving van angsthazen, bange mensen die in hun onzekere bestaan zich vastklampen aan het drijfhout van een wapen.'
In de naweeën van de zoveelste massamoord in de Verenigde Staten krijgt de National Rifle Association (NRA) vaak de schuld van Amerika’s wapengekte. Was het maar zo gemakkelijk. Een lobbyorganisatie, zelfs een met vijf miljoen leden en miljoenen dollars campagnegeld, krijgt niets gedaan zonder diepe voedingsbodem voor haar activisme.
Welkom bij Maarten!
Maak eenmalig een gratis account aan en krijg toegang tot al onze artikelen. Lees gratis op onze site en ontvang elke twee weken nieuws, diepgravende artikelen, interviews, evenementen en acties van Maarten! in uw mailbox.
InloggenRegistreren